A szabályzat hatálya
A szabályzat a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Kaesz Gyula Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 9. évfolyamára jelentkező, általános iskolai tanulmányaikat befejező magyar és nem magyar állampolgárokra terjed ki.
A felvételi eljárás a jelentkezési lapok benyújtásával kezdődik. A jelentkezési lapokat a tájékoztatóban megadott módon kell kitölteni. A felvételi eljárás menetét az általános iskolákban szervezett felvételi tájékoztatókon, az iskola által szervezett nyílt napokon, valamint az iskola honlapjáról ismerhetik meg az érdeklődők.
A felvételi eljáráshoz kapcsolódó események, rendezvények
Nyílt napok
A Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Kaesz Gyula Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája az érdeklődő általános iskolai tanulók és szüleik számára évente, november első, vagy második hetében nyílt napokat szervez (hétfőtől péntekig 8-tól 12 óráig), amelyen tájékoztatást ad az iskolában folyó oktató-nevelő munkáról, a tanulható szakmákról, továbbtanulási lehetőségekről, tanórán kívüli szolgáltatásokról, egészségügyi, stb. ellátásról. Az érdeklődőket bevezetik az iskola tanműhelyébe, ahol képet kapnak az iskolában folyó gyakorlati képzés tartalmáról, körülményeiről. Az iskola a nyílt napok időpontját az iskola honlapján teszi közzé az adott tanév szeptember 30. napjáig.
Az általános iskolák meghívására tájékoztatót tartanak iskolánk munkatársai mindarról, amiről szokásosan a nyílt napokon tájékoztatjuk az érdeklődőket.
Felvételi eljárás
A Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Kaesz Gyula Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája felvételi vizsgát nem tart, a tanulók az általános iskola felső tagozatának eredményei alapján kerülhetnek be az intézménybe.
A 9. szakgimnáziumi és szakközépiskolai évfolyamra történő felvételnél az 5-6-7. év végi, valamint a 8. félévi eredményeket vesszük figyelembe a következő tantárgyakból: magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, rajz, technika, idegen nyelv. Így maximálisan 120, minimálisan 48 pont gyűjthető össze.
A nyolcadik félévben valamely tantárgyból elégtelen osztályzatot kapott tanulók eredményét a következők szerint vesszük figyelembe.
A számolt pontszámból a következők miatt történik levonás:
- beszámított tárgyból bukik 1x -20 pont
- nem beszámított tárgyból bukik 1x -10 pont
- nem beszámított tárgyból bukik 2x -20 pont
- nem beszámított tárgyból bukik 3x -30 pont
Nem számolunk pontszámot - elutasítjuk a felvételi kérelmét - a 4, vagy több tárgyból elégtelen tanulóknak.
Nem számolunk pontszámot azon tanulóknak, akik a 3.1 pontban felsorolt tantárgyak közül kettőből elégtelenek, jelentkezésüket elutasítjuk.
Az iskolánkba jelentkező sajátos nevelési igényű tanulók közül a siket és nagyothalló tanulók +10 pontot kapnak, ezzel javítva esélyüket a továbbtanulásban, hiszen az ő lehetőségeik szűkebbek az ép tanulók lehetőségeinél.
A pszichés fejlődési zavar miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott (dyslexia, dysgraphia, stb.) tanulók esetében, amennyiben a tanuló fel van mentve az osztályzás alól valamely beszámítandó tantárgynál, (pl. idegen nyelv, magyar nyelv és irodalom), a hiányzó osztályzatot „elégséges”-ként vesszük figyelembe. Kivételt képez ez alól a matematika, mivel a matematika tantárgy anyagának elsajátítása nélkül a műszaki tárgyak elsajátítása sem lehetséges, így nem lehetséges a tanuló felkészítése az érettségi, ill. a szakmai vizsgára sem. Ebből a tárgyból felmentési kérelmet nem tudunk elfogadni.
A felvételi rangsor kialakításakor, pontazonosság esetén előnyben részesülnek a:
- hátrányos, ill. halmozottan hátrányos helyzetű,
- a fővárosban lakó,
- a sajátos helyzetű tanulók, feltéve, ha a jelentkezési lapból fentiek kiderülnek,
- a magatartásból jobb osztályzatot szerzett tanulók.
Az összesített és fentiek szerint módosított pontszámok szerint soroljuk be a jelentkezőket, ezt a rangsort adjuk meg a KIFIR-nek, akik a tanulók, illetve az iskolák rangsorának figyelembe vételével döntenek a felvehető tanulókról.
A felvett, elutasított tanulókat/ gondviselőjüket, valamint az általános iskolát írásban értesítjük az adott tanév „Tanév rendje „miniszteri rendeletben meghatározott határidőn belül.
Jogorvoslati lehetőség
Amennyiben a jelentkező, kiskorú esetén gondviselő a felvételi eljárást jogsértőnek ítéli meg, jogorvoslati eljárást kezdeményezhet a Köznevelési Törvényben foglaltak szerint.
Felvétel, átvétel az iskola magasabb évfolyamára, átvétel más intézményből a tanév során
Magasabb évfolyamra történő felvételt, más intézményből történő átvételt a tanuló, kiskorú esetén szülője/gondviselője kezdeményezheti az iskola igazgatójához címzett „Kérelemmel”. A kérelmet, különösen átvétel esetén indokolni kell. A felvételről/ átvételről az iskola igazgatója egyéni elbírálás formájában dönt figyelembe véve a kérelem indokoltságát, valamint az iskolai férőhelyek, gyakorlati képzőhelyek számát.
A döntésről a kérelmező írásban kap választ.
Tájékoztató adatok
Az iskola OM azonosítója: 203032
Tagozatkódok:
Technikum felmenő rendszerben 5 év 0611
Kárpitos szakképző felmenő rendszerben 3 év 0619
Asztalos szakképző felmenő rendszerben 3 év 0620
A felvételi okmányok kezelése
A jelentkezők személyes adatai, valamint a felvételi eljárás során keletkezett okmányok bizalmas jellegűek. Az adatok és okmányok kezelése során az adatkezelési szabályzat előírásai szerint kell eljárni.
Záró rendelkezések
Jelen szabályzat rendelkezéseit első ízben a 2016/2017 tanévre történő felvételi eljárás során kell alkalmazni.